כמה עולה לבנות חנות איקומרס
שחר אשכנזי

שחר אשכנזי

כמה עולה לבנות חנות איקומרס?

החלטתם לבנות חנות איקומרס ולקחת חלק בזירת המסחר האלקטרוני? זה הזמן לדעת הכול על העלויות השונות הנלוות לתהליכי בנייה ותפעול של חנויות איקומרס. 

הקמתה של חנות איקומרס, מתאפשרת באמצעות שתי חלופות עיקריות, הראשונה: הקמת אתר מסחר אלקטרוני בהתאמה אישית מלאה באמצעות חברת אינטרנט העוסקת בהליכי תכנון, עיצוב ופיתוח של אתרי מסחר, והשנייה היא באמצעות פלטפורמות מובנות בהן ניתן לבנות חנות איקומרס בכוחות עצמכם. 

האופציה השנייה היא הזולה יותר מבין השניים, אך התשלום בגינה מתבצע מדי חודש והוא כולל גם את עמלת המכירה הנגבית על ידי הפלטפורמה בהתאם להיקף העסקאות החודשיות בחנות.

עלויות בסיסיות להקמת חנות איקומרס?

לפני שנעסוק בעלויות הנלוות לבניית חנות איקומרס בכל אחת מהחלופות העיקריות המופיעות לעיל, נציין את העובדה שקיימות מספר עלויות בסיסיות בדרך להקמת החנות. עלויות אלו כוללות:

  • שם דומיין – כתובת האתר כרוכה בתשלום שנתי בעלות ממוצעת של 15 דולרים לשנה, כאשר עומדות לרשותכם חבילות דו ותלת שנתיות המוזילות מעט את המחיר. 
  • שרת מארח – לאחר שרכשתם  שם דומיין לחנות, תדרשו לשרת מארח בעלות חודשית ממוצעת של 80 דולר, כאשר העלות החודשית משתנה בהתאם לטראפיק של האתר (תנועת הגולשים) וככל שתנועת הגולשים גדולה יותר, כך תדרשו לשלם יותר עבור שירותי אירוח האתר בשרת. חשוב לציין שבחלק מהפלטפורמות המובנות לבניית אתרי מסחר, עלות שירותי האירוח בשרת נכללים במחיר המנוי החודשי.
  • אישור SSL – אישור זה הוא למעשה תעודת הצפנה לאתר שהיא תקן מחייב לכל אתרי המסחר האלקטרוני. חשוב לציין שאישור זה משפיע במידה ניכרת על דירוג האתר במנוע החיפוש של גוגל, כאשר עלות האישור נעה בין 10 ל-100 דולרים בחודש, וזאת בהתאם לצרכי האתר. 
עלויות בסיסיות להקמת חנות איקומרס?

עלויות הקמה

מעבר לעלויות הבסיסיות הנדרשות לאחזקת האתר, ישנן עלויות מרכזיות המתייחסות לתשתית האתר עצמו. התשתית היא למעשה הטכנולוגיה המאפשרת לכם לתפעל את האתר ולמעשה לייצר את חוויית המשתמש לגולשי האתר. 

כפי שציינו בפתיח, האפשרויות העומדות לרשותכם לצורך בניית חנות איקומרס כוללות את החלופה להקמת האתר באמצעות חברת אינטרנט המתמחה בנושא לבין החלופה לבנות את האתר בכוחות עצמכם באמצעות פלטפורמות מובנות. 

עלות ההקמה של חנות איקומרס באמצעות חברת אינטרנט המתמחה בנושא, כרוכה בעלות התחלתית של 20,000 ₪ והיא ממשיכה לעלות בהתאם להיקף הפיצ'רים באתר ובהתאם לצרכים העסקיים של החנות. הקמת החנות בדרך זו, מבוססת על פיתוח מערכת ניהול באמצעותה ניתן לשלוט בכל מרכיבי האתר ולתפעל את החנות ברמה השוטפת. 

מערכת הניהול מאפשרת לכם לבצע מגוון רחב של פעולות החל מעדכון מוצרים ומחירים, דרך ניהול מלאי מוצרים ועד לביצוע פעולות המסייעות לשיפור יחס ההמרה והליכי קידום האתר ברשת. 

במקביל לפיתוח מערכת הניהול לאתר, מתבצע גם הליך של עיצוב האתר על פי עיצוב מותאם. במקרה ובחרתם בחלופה זו, תדרשו גם לביצוע התאמה רספונסיבית של האתר לכל פלטפורמת גלישה אפשרית. 

בחלופה השנייה, במסגרתה אתם בונים את החנות בכוחות עצמכם באמצעות תבניות עיצוב מובנות, תדרשו לתשלום חודשי קבוע הנקבע בהתאם לחבילת המנוי אותה רכשתם על פי צרכי האתר. 

אחת מהפלטפורמות הפופולאריות ביותר להקמת חנות איקומרס היא פלטפורמת שופיפיי שעלותה החודשית נעה בין 29 ל-299 דולרים מדי חודש, כאשר במסגרת המנוי החודשי אתם מקבלים גם את עלויות השרת המארח. 

הקמת חנות בשופיפיי מאפשרת לכם ליהנות מהיצע גדול יחסית של תבניות עיצוב באמצעותן תוכלו לעצב בסגנון חופשי את החנות המקוונת. חשוב לציין שחנויות איקומרס בשופיפיי הן חנויות רספונסיביות בהן ניתן לבצע מגוון רחב של שינויים דינמיים בתוכן האתר וכל זאת מבלי להידרש לעדכוני תוכנה וכדומה.

כמה עולה לבנות חנות איקומרס?

מה החלופה המומלצת יותר?

בעלי עסקים רבים מתבלטים בין הקמת אתר מסחר אלקטרוני מאפס ובהתאמה אישית מלאה לצרכיהם העסקיים לבין החלופה להקמת אתר מתוך פלטפורמה מובנית, כאשר העלויות הגבוהות של החלופה הראשונה (בניית אתר מסחר מאפס), מכריעות את ההתלבטות עבור הרבה אנשים עסקים הבוחרים מלכתחילה בחלופה השנייה שהיא גם הזולה יותר. 

יחד עם זאת, חשוב לציין שלאתר מסחר אלקטרוני בהתאמה אישית מלאה, ישנם לא מעט יתרונות הבאים לידי ביטוי גם בהיבט המיתוגי וחשוב לקחת זאת בחשבון כאשר אתם שוקלים את הדרכים השונות להקמת חנות איקומרס. 

אהבתם? שתפו זה בחינם 🙂

Share on facebook