מה חשוב לדעת על הקמת חנות איקומרס
שחר אשכנזי

שחר אשכנזי

מה חשוב לדעת על הקמת חנות איקומרס

המסחר האלקטרוני (E COMMERCE) הפך בשנים האחרונות לאחד מתחומי המסחר המשגשגים ביותר, כאשר שווי העסקאות המתבצעות אונליין נאמד מדי יום על סכום דו ספרתי של מיליוני דולרים. 

עד לפני מספר שנים, תחום המסחר האלקטרוני היה נחלתם של בתי עסק גדולים ובינוניים, אך תקופת הסגרים שנכפתה על כולנו בעקבות נגיף הקורונה, הובילה לכך שגם בתי עסק קטנים, נחשפו ליתרונות הרבים הנלווים לפעילות המסחר ברשת, ורבים מהם פעלו או פועלים בימים אלו להקמתה של חנות מקוונת באמצעותה ניתן לשווק ולמכור מוצרים ושירותים שונים באונליין. 

מהי חנות איקומרס?

חנות איקומרס היא למעשה חנות מקוונת המאפשרת לבעליה לשווק ולמכור מוצרים ושירותים מכל סוג ובכל תחום עסקי דרך הרשת. חנות זו מבוססת על מספר מערכות באמצעותן ניתן לנהל את החנות, כאשר קידום החנות בתוך הרשת נעשה באמצעות פעולת שיווק דיגיטליות הכוללות בין היתר קידום ממומן במנועי החיפוש והרשתות החברתיות וקידום אורגני בגוגל. 

בניית אתרי איקומרס

סוגי חנויות איקומרס

כאשר מדברים על הקמת חנות איקומרס, מדברים למעשה על מספר חלופות מרכזיות העומדות לרשותכם כך, כאשר שתי החלופות העיקריות הן:

  1. הקמת אתר מסחר אלקטרוני באמצעות חברת אינטרנט המתמחה בנושא 
  2. הקמת חנות מסחר באמצעות פלטפורמה קיימת המשמשת כזירת מסחר 


בחלופה הראשונה, הליך הקמת החנות נעשה משלב האפיון המקדים, דרך עיצוב החנות ועד לפיתוח מערכות האתר (חנות) בהתאמה אישית מלאה. מנגד, בחלופה השנייה, תוכלו להקים את החנות בכוחות עצמכם באמצעות בחירה של תבניות עיצוב וחיבור האתר למערכת סליקה ומערכות נוספות באמצעותן ניתן לנהל את החנות ברמה השוטפת. 

חשוב לציין ששתי השיטות גם יחד מהוות פתרון מעשי לכל אחד ואחת מביניכם המעוניין להקים חנות איקומרס, כאשר החלופה הראשונה היא החלופה המומלצת יותר, אך יש לקחת בחשבון שהיא כרוכה בעלות גבוהה יותר. 

עבור בתי עסק המעוניינים לבדוק את "הדופק" בכל הנוגע ליכולותיהם לתפעל חנות מקוונת ולהתחיל לשווק ולמכור מוצרים ושירותים שונים דרך הרשת, מומלץ להתחיל בחנות איקומרס מובנית אותה ניתן להקים באחת מפלטפורמות המסחר הקיימות ובהמשך להתקדם לאתר מסחר אלקטרוני בהתאמה אישית מלאה. כך או אחרת, ישנם מספר נושאים מומלצים אותם חשוב לבדוק לפני שמקימים חנות איקומרס.

נושאים שחשוב לבדוק לפני הקמת חנות איקומרס

תחום האיקומרס הוא תחום דינמי ומתפתח המאפשר לכם להסתייע במגוון רחב של מערכות טכנולוגיות מתקדמות באמצעותן תוכלו לנהל את החנות על הצד הטוב ביותר ברמה השוטפת ואף לבסס את מעמד החנות כמובילה בתחומה. במידה וגם אתם החלטתם על הקמתה של חנות איקומרס, ישנם מספר נושאים חשובים שכדאי לכם לבדוק לפני שאתם יוצאים לדרך, וביניהם:

  • מי קהל היעד שלכם? הגדירו בצורה מדויקת ומפולחת ככל שניתן את קהלי המטרה הרלוונטיים לכם ונסו להגדיר את הצורך שלהם במוצר/שירות אותו אתם מתכוונים לשווק בחנות המקוונת
  • מי המתחרים שלכם? אתרו את המתחרים שלכם ברשת ובדקו כיצד הם משווקים את עצמם ונסו לזהות דפוסי פעולה המשותפים לכל המתחרים
  • מהם ההיבטים הלוגיסטיים הנדרשים לצרכי שיווק ומכירה של המוצרים שלכם ? בדקו האם אתם ערוכים ברמה הלוגיסטית לתחילת שיווק מוצרים ושירותים דרך הרשת וערכו רשימה של כל הפעולות הנדרשות מכם לצורך כך. 
  • מהו התקציב העומד לרשותכם לצורך הקמת החנות, הפעלתה ושיווקה הדיגיטלי? הקצו לעצמכם תקציב שנתי לצרכי תפעול החנות ובדקו מה הן החלופות השונות העומדות לרשותכם לצורך שיווק החנות במסגרת התקציב העומדת לרשותכם 


מעבר לכך, בעת הקמת חנות איקומרס אנו ממליצים לכם ללמוד כמה שיותר על תחום המסחר האלקטרוני, להיחשף לניואנסים הקטנים העושים את ההבדל הגדול בכל הנוגע למכירות דרך הרשת ולמקסם את הפעילות המקוונת שלכם למטרות שיווק החנות בכל רגע נתון.

מה זה שופיפיי?

בדומה לכל תחום אחר בחיים בכלל ובעולם העסקיים בפרט, גם תחום האיקומרס, מאפשר לכם להתפתח בתוכו באמצעות ידע נרכש לאורך זמן. כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של קורסים מקצועיים המתמקדים בעולמות האיקומרס והדרכים השונות לייצר כסף דרך הרשת ובאמצעות תחום האיקומרס. 

למידע נוסף על הקורסים המעשיים בתחום האיקומרס לחצו כאן וגם אתם תוכלו להיחשף לכל הסודות הגדולים והקטנים של אלו שכבר הצליחו ובגדול בתחום המסחר האלקטרוני. זכרו – תמיד טוב ללמוד מהטובים ביותר בתחומם.

אהבתם? שתפו זה בחינם 🙂

Share on facebook